מוזיאון האינטרנטעד סוף שנת 1996 היו יותר מ-250 אלף אתרים באינטרנט. חלק מהפרויקטים שתחילתם בימים הראשונים של האינטרנט כללו, למשל, את יאהו (1994) או את אמזון (1995). מהתקופה שלפני 1996 רק חלק קטן של אתרי אינטרנט נותרו ידועים עד היום כי באותו זמן לא היה מוסד או שירות שירכז לארכיון שיטתי את האתרים.נקודת המפנה הגיעה רק ב-1996, כאשר נוסדה הספרייה הדיגיטלית הגדולה ביותר באינטרנט שהייתה מכוונת בין היתר, לשמר בארכיון את התוכן ואת המראה החזותי של אתרי האינטרנט באמצעות השירות Wayback Machine.
כיום, ארכיון האינטרנט שומר את הצורה החזותית של מעל 327 מיליארד אתרי אינטרנט, העתיק ביותר משנת 1996. שירות זה ללא ספק מסייע רבות לכל מי רוצה להסתכל על האינטרנט בעבר. (אני שמחה לציין שגם חלק מהבלוגים שלי נשמרו בארכיון האינטרנט למרות שהם מזמן ירדו מהרשת).

העניין הוא שארכיון האינטרנט הוא לא מוזיאון המכיל תצוגות מאורגנות ומסודרות שמאפשרות למבקרים לקבל תמונה מקיפה לגבי עיצוב האתרים בעבר תוך כדי שימוש שימוש בדוגמאות מובחרות. על כן, Web Design Museum (מוזיאון עיצוב אתרים) הציב לעצמו את המטרה לעקוב אחר טרנדים של עיצוב בעבר ולאפשר לקהל הנרחב לקבל תמונה מלאה של עיצוב אתרים בעבר עם תצוגות נבחרות ובאותו הזמן להשתמש באתרים נבחרים כדי להדגיש את התפתחות האתרים מהעבר הרחוק ועד היום.

תגובות